REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracy
ABB ogłasza jedną z największych inwestycji przemysłowych ostatnich lat w Polsce. Koncern przeznaczy około 100 mln zł na rozbudowę i modernizację fabryki w Przasnyszu (woj. mazowieckie), wzmacniając jej rolę w produkcji technologii średniego napięcia i automatyki sieciowej. To element szerokiej, europejskiej strategii modernizacji infrastruktury energetycznej — i jednocześnie impuls rozwojowy dla regionu, gdzie powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy.
W Poznaniu trwa I etap przebudowy Starej Rzeźni [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa I etap przebudowy Starej Rzeźni [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski trwa realizacja kolejnego wielkiego projektu wielofunkcyjnego. Vastint przebudowuje kompleks Stara Rzeźnia przy ul. Garbary 101/111. W I etapie zostanie przeprowadzony remont wraz ze zmianą funkcji trzech pierwszych budynków historycznych. W ramach prac zostaną one odrestaurowane i przekształcone w obiekty biurowe.
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla znanego producenta słodyczy, firmy Wawel S.A., w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, co wiąże się z ulgą podatkową na nowe przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwo zrealizuje inwestycję o wartości ponad 95,9 mln zł w swoich zakładach produkcyjnych w Dobczycach i Niezdowie (woj. małopolskie, powiat myślenicki).
Na terenie Galerii Różanej w Kutnie powstanie dwukondygnacyjna restauracja KFCartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Galerii Różanej w Kutnie powstanie dwukondygnacyjna restauracja KFC
Dwukondygnacyjna restauracja KFC powstanie na terenie Galerii Różanej w Kutnie, zarządzanej przez Master Management Group. Wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnego obiektu przy głównym wejściu do galerii. Restaurację KFC wybuduje firma Master Management Group. Otwarcie zaplanowano już w 2023 roku.
Strategiczna inwestycja PGE Dystrybucja w centrum Łodzi [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja PGE Dystrybucja w centrum Łodzi [FILM]
PGE Dystrybucja uruchomiła zmodernizowaną stację 110/15/6 kV Śródmieście w Łodzi. Nowy obiekt wzmocni pewność dostaw do blisko 30 tys. miejskich odbiorców, a także umożliwi przyłączanie nowych kontrahentów. Koszt inwestycji wyniósł blisko 46 mln złotych.
Grupa WB uruchomi w Skarżysku-Kamiennej centrum produkcyjne dronówartykuł
Pokaż artykuł
Grupa WB uruchomi w Skarżysku-Kamiennej centrum produkcyjne dronów
W Skarżysku-Kamiennej powstaje centrum produkcyjne dronów (struktur platform lotniczych dla bezpilotowców). Inwestorem jest Grupa WB. Produkcja ma ruszyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Wybrano wykonawcę modernizacji ulicy Chmielnej. Przejdzie zieloną metamorfozę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę modernizacji ulicy Chmielnej. Przejdzie zieloną metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Wyposażona w ławki oraz obsadzona drzewami i krzewami, a przez to przyjazna mieszkańcom i turystom – taka będzie wkrótce ul. Chmielna. W środę 27 września wybrany został wykonawca modernizacji tej śródmiejskiej, reprezentacyjnej ulicy, która przez ostatnie lata postrzegana była jako miejsce nieatrakcyjne i zdegradowane. Pierwsze prace już w listopadzie, przebudowa zakończy się w przyszłym roku.
Lodowisko w katowickim Spodku będzie miało nowy dach i panele fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
Lodowisko w katowickim Spodku będzie miało nowy dach i panele fotowoltaiczne
Lodowisko mieszczące się w katowickim Spodku przejdzie modernizację dachu. To przede wszystkim zabezpieczenie obiektu na kolejne lata, ale przy okazji prac zostanie zrealizowana również inwestycja obejmująca montaż paneli fotowoltaicznych. Na razie trwa postępowanie przetargowe, a planowane roboty będą realizowane w okresie wiosenno-letnim, czyli po zakończeniu sezonu hokejowego. W tym samym czasie zostaną rozbudowane trybuny lodowiska.
Kancelaria Sejmu przebuduje i rozbuduje zabytkowy budynek na Powiśluartykuł
Pokaż artykuł
Kancelaria Sejmu przebuduje i rozbuduje zabytkowy budynek na Powiślu
Kancelaria Sejmu planuje duży projekt budowlany na Powiślu, obejmujący przebudowę, nadbudowę i rozbudowę zabytkowego budynku „M” (Dom im. Wojciecha Sawickiego) przy ul. Zagórnej 3 w Warszawie. Celem inwestycji jest również poprawa efektywności energetycznej obiektu, która odbywać się będzie w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej – modernizacja budynku przy ul. Zagórnej 3 w Warszawie”. Środki finansowe na realizację tego zadania pochodzą między innymi z Funduszu Spójności Unii Europejskiej na lata 2021–2027.
W Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności [ZDJĘCIA]
W centrum Łodzi trwają prace przy przebudowie najważniejszego placu w tym mieście – Placu Wolności. Zlikwidowane zostanie rondo tramwajowe, a przystanki przeniesione w okolicę pomnika Tadeusza Kościuszki.
Polski producent słynnego "Majonezu Kieleckiego" rozbudowuje fabrykę w Kielcachartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent słynnego "Majonezu Kieleckiego" rozbudowuje fabrykę w Kielcach
Kolejna znana polska spółka z branży spożywczej ze względu na dynamiczny rozwój, inwestuje w rozwój mocy produkcyjnych. Wytwórcza Spółdzielnia Pracy (WSP) “Społem” kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym roku prace związane z rozbudową zakładów przy ul. Mielczarskiego w Kielcach. Głównym ich elementem będzie nowoczesna hala produkcyjna. Zakończenie inwestycji, obejmujące odbiory techniczne, montaż i uruchomienie nowych linii, zaplanowano na połowę 2027 roku.
Przestrzeń, która łączy wygodę i energię miasta [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Przestrzeń, która łączy wygodę i energię miasta [FILM]
Wyobraź sobie codzienność w miejscu, gdzie rytm Łodzi słychać tuż za oknem, a jednocześnie możesz liczyć na komfort nowoczesnego budownictwa. Nowa inwestycja na Starym Polesiu to propozycja dla tych, którzy chcą czerpać z miejskiej energii pełnymi garściami, nie rezygnując z wygody i jakości. To przestrzeń, w której współczesna architektura spotyka się z funkcjonalnością, a wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru.
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystówartykuł
Pokaż artykuł
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów
Kopalnia Soli „Wieliczka” rozpoczyna największą od dekad modernizację infrastruktury dla odwiedzających. Podpisano umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów – inwestycji wartej ponad 52 miliony złotych, która całkowicie odmieni sposób zwiedzania jednego z najważniejszych zabytków UNESCO w Polsce. Prace wykona konsorcjum firm Ters i Instbud, a zakończenie projektu przewidziano za trzy lata. Nowy obiekt powstanie tuż obok szybów Daniłowicza i Paderewskiego, z którymi zostanie połączony podziemnymi korytarzami.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
Nowe inwestycje w Krakowie z unijnym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe inwestycje w Krakowie z unijnym dofinansowaniem
Gmina Miejska Kraków jako członek Stowarzyszenia Metropolia Krakowska jest beneficjentem środków europejskich dla projektów ujętych w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Krakowskiej (ZIT). W programie Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021–2027 – FEM oraz programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021–2027 (FEnIKS) stolica Małopolski otrzyma 180 milionów złotych.
Jak szybko będziemy jeździć na liniach Kolei Dużych Prędkości w Polsce? artykuł
Pokaż artykuł
Jak szybko będziemy jeździć na liniach Kolei Dużych Prędkości w Polsce?
Spółka Centralny Port Komunikacyjny zwiększyła maksymalną prędkość eksploatacyjną z 250 do 350 km/h na projektowanych liniach kolejowych. CPK stawia na pełne wykorzystanie parametrów infrastruktury, stworzenie atrakcyjnej oferty przewozowej i oszczędność czasu pasażerów. To właśnie znaczące skrócenie czasów przejazdu było podstawowym źródłem sukcesu Kolei Dużych Prędkości w Europie.
[Katowice] Capgemini wprowadzi się do Silesia Business Park w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Capgemini wprowadzi się do Silesia Business Park w Katowicach
Capgemini Polska Sp. z o.o. (dalej Capgemini), należąca do Grupy Capgemini, będącej jednym z wiodący...
[Kraków] BBH powiększa biuro w krakowskim Orange Office Park w związku z rozwojem zespołów technologii i usługartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] BBH powiększa biuro w krakowskim Orange Office Park w związku z rozwojem zespołów technologii i usług
Międzynarodowa instytucja finansowa Brown Brothers Harriman (BBH) podpisała umowę najmu na dodatkowe...
[Warszawa] Na Ochocie powstanie Dom Awangardaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Na Ochocie powstanie Dom Awangarda
Unidevelopment S.A. wprowadziła do swojej oferty nową inwestycję mieszkaniową na warszawskiej Ochoci...
REKLAMA